Gæstebog for Niels og Vibeke Sejr


Savn

Af Vinie, lørdag 16. marts 2019 - 23:15


Kære mor og far

Hvor ville jeg ønske i stadig var i live. Jeg savner jer af helvedet til for tiden. Jeg ville ønske jeg kunne kravler ind i jeres arme og være beskyttet for alt. Synes selv jeg har kæmpet rigtig meget de sidste 3 år. Og når det endelig går godt for mig ender der at ske noget så jeg rammer bunden igen.. Synes ikke jeg laver andet end at rende på sygehuset for tide .. Gjord det ikke bedre med blodproppen sidste år, jeg er så ufattelig bange hver gang jeg kan mærke hovedpine. Ved hvordan det er at stå uden mor, det ønsker jeg bare ikke mine piger skal udsættes for... Kæmper men hold op hvor er det hårdt.
Måtte indlægges og scannes sidste uge fordi jeg havde det så skidt, det gjord ondt at jeg ikke kunne være der for dem og at de endnu en gang måtte se mor afsted igen...
Mor og far vil i ikke gost sende lidt støtte ned, har jeg sku brug for...
Savner jer😢😢😢

saver jer

Af Charlotte , søndag 10. februar 2019 - 12:15


kære mor og far.
F..... hvor er svær at være så stærkt hele hele tid, jeg kan ikke forstå at i maget det,
det var folke pis og udnytte en det tag jeg hatte af for især dig far, det var nok dig der bliver det messen.
jeg bliver bare så kede af det jeg har bare bruge for at i var her til at trøst mig
jeg er hele af alene med alt det som sket ved mig og med mig.
jeg er bare så træt af det hele, og dem som jeg tro var mine veninde vise sig være flask over for mig og udnytte mig som alle andre.
jeg har så meget som jeg slå med mor og far har virke bruge for jer
JEG VIL HA MIN MOR OG FAR
selvom om det er så mange år sider i gik bort så er saver så stor efter jer stadig her på jorde..

elske jer mor og far

Savn

Af Vinie, torsdag 19. april 2018 - 14:50


Kære mor Savner dig rigtig meget for tiden

Savn

Af Vinie, torsdag 19. april 2018 - 14:16


Kære mor Savner dig rigtig meget for tiden

Savn

Af Vinie, torsdag 19. april 2018 - 14:05


Kære mor Savner dig rigtig meget for tiden

kære mor og far

Af charlotte, tirsdag 31. januar 2017 - 20:54


det er ved at være lange tide siger jeg har være her ind, og der er sket så meget sider. mit støre ønsker er jeg kunne får et par dage samme med jer har så mange ting som jeg vil snak med jer om.. der sket så meget så ved mig. har mister to af min venner, du vil kunne lige dem far, den ene minde mig så meget om dig far.. så mor og far vil i ikke gør mig en tjeners og tag godt i mod min venner.. håber i er med mig i morgen og på fredag. det bliver så slemt at kommer igennem elsker jer af hele mit hjerte knus og kram charlotte

kære mor og far

Af charlotte, fredag 25. marts 2016 - 17:58


holde op hvor jeg saven jer hele vildt. følge mig så alene her over, er kede af det hele tide. jeg ved godt at det er bedste for Katja hun er så glade for skole her over og hun har får så megen venner her over. Lucas går det ikke så godt med i skole og skal i en nye skole, håber det blive bede for ham. og Heidi stakker af hjemme fra i nov. og har ikke bor hjemme sider det er så håret ved ikke hvad jeg gør forkede hele til.. jeg får det dårlige kan jeg mærke på mig.. hvordan kunne i klart det ? vil bare ønskes mig en kram fra jer og mærke jer en sidste gang og i siger at i elsker mig.. hvorfor er det lige mig som skulle mister mine forælde det er sku håret at være forældeløs og Inge venner at ha, følge mig så alene hen. er jeg så et dårlige mennesker mor og far ? det følge jeg hele tid.. vil bare ønsker i kunne komme kramme mig elsker jer mor og far og saven jer

saver jer

Af charlotte , mandag 27. oktober 2014 - 13:47


kære mor og far. det er så svær ude jer, hvorfor skulle i også forlade os i var samme holde i familien og nu er der ikke nået samme holde. jeg ved ikke kvad der er sket men efter jeg er flytte fra byen er det går hele galt. jeg har meste lyst til at stikke af og slette alt om mig, men så tænke jeg på min børn og de skal ikke også slås med det med mig over at han drikke som et svin og er ikke i stande til at passe sine piger og vær der far som han bude være. men jeg prøve at være stærke det er så svær, har bar lyste til at tag telefon og ring til jer, eller man lige kunne komme forbi og snakke med jer.. så send mig lige kærlige tanke så jeg ved at i passe på mig og min familien i nu. elsker jeg og saver jer så meget.

Savn

Af Vinie, søndag 17. august 2014 - 19:42


Kære mor og far.. Har aldrig følt mig så alene som jeg gør nu, Har virkelig brug for i sender lidt styrke ned til Mig.. Ved ikke hvordan jeg skal klare det hele, øv jeg føler mig Sku Tom og alene ..

Side: 
1
2
3
100
Næste

Her kan du skrive et indlæg i gæstebogen

Din e-mail bliver ikke vist.
Private indlæg kan kun ses af minde indehaveren. Du vil ikke kunne se dit indlæg når du har trykket 'send'.

Mindeinformation

  • Født: 03/01/1958
  • Død: 19/11/2007
  • Fødeby: Fredericia
  • Mors navn:
  • Fars navn:

Til minde

Gæstebog

Skriv i gæstebog

Seneste lys

  • søndag d.07/05Savner jer hvert minut i mit liv ...

  • fredag d.09/12Elsker og savner jer hvert sekund ...

  • torsdag d.18/08Savner jer 💕 Husk...

Tænd et lys Se alle lys

Næste mærkedag

    Del dette minde

    Fortæl andre om mindet for Niels og Vibeke Sejr.


    Mindet.dk hoej.dk a/s cvr 29192715 Borupvang 3 2750 Ballerup Tlf. 9674 6200 Facebook Send mail